Popularnym rozwiązaniem dla osób chcących zadbać o linię lub po prostu pragnących odżywiać się w zdrowy i zbilansowany sposób, stał się w ostatnich latach catering dietetyczny, inaczej nazywany dietą pudełkową. Poniżej przedstawiamy jakie są plusy i minusy tego rozwiązania oraz jaka jest dostępność takiej usługi, ze względu na miejsce zamieszkania osoby zamawiającej.

Decydując się na wybór cateringu dietetycznego, najczęściej kierujemy się tym, że dzięki temu będziemy mieli więcej wolnego- raz dziennie otrzymujemy zestaw pudełek z posiłkami, które będziemy spożywać danego dnia. Faktycznie, może to być naprawdę duża oszczędność czasu, ale pod warunkiem, że na co dzień gotujemy tylko dla siebie, a nie na przykład dla reszty rodziny. Inną zaletą takiego rozwiązania jest to, że zarówno jadłospis, jak i poszczególne posiłki w diecie pudełkowej przygotowywane są przez profesjonalistów.

REKLAMA: zdrowa – sprawdź OptimalFit!

Dzięki temu mamy pewność, że odżywiamy się w zdrowy i zbilansowany sposób, szczególnie że większość firm ma w swojej ofercie konsultacje z dietetykiem, który pomoże nam w odpowiednim wyborze menu. Jeśli chodzi o minusy cateringu dietetycznego, to na pewno możemy zaliczyć do nich dość wysoką cenę posiłków oraz fakt, że nie zawsze dostajemy to na co akurat mamy dużą ochotę. Problemem może być również dostępność diety pudełkowej w regionach oddalonych od dużych miast.

O ile problemem nie jest dieta z dostawą w Krakowie, Warszawie czy innych, nawet powiatowych miastach, to w małych miasteczkach i na wsiach, dojazd do klienta może nie być realizowany lub być bardzo drogi. Na szczęście dzięki modzie na catering dietetyczny, powstaje coraz więcej firm oferujących tego typu usługi, więc z czasem dostępność na pewno będzie ulegała poprawie.