Większość z nas pragnie mieszkać w miejscu, które jest nie tylko funkcjonalne, ale i ładnie wygląda. Od właścicieli zależy, w jakim stylu urządzą swoje mieszkanie, jakie wybiorą kolory i dekoracje. Podstawą są oczywiście meble – stoły, łóżka, kanapy, szafy i regały. Jednak klimat wnętrza tworzą dodatki. Wśród nich niemałą rolę pełnią dekoracje ścienne.

Ramy do obrazów mogą być w wykonane w bardzo wielu stylach. Od minimalistycznego, po barokowy – bogato zdobiony. Wykorzystuje się różnorodne materiały – w zależności od tego, jaki efekt ma zostać osiągnięty. Jeżeli chodzi o ramki drewniane mogą one być proste, z surowego drewna, bez zdobień – jedynie zaimpregnowane. Mogą być jednak również rzeźbione, z mnóstwem zdobień i pokryte farbą, która jest w stanie nawet imitować złoto. Oczywiście ramy wykorzystywane są nie tylko do oprawy obrazów.

Modne jest umieszczanie na ścianach zdjęć oraz różnego rodzaju plakatów. Te znakomicie prezentują się w prostych oprawach, które nie odciągają uwagi od treści prezentowanych na plakacie. Kolorowe paspartu znakomicie sprawdza się w takiej sytuacji. Jest stylowe, a przy tym na tyle dyskretne, że łatwo można je zgrać z wystrojem wnętrza i innymi elementami w otoczeniu.

Warto, by urządzając mieszkanie, od początku mieć wizję tego, jak ma ono wyglądać. Jeżeli już na samym początku przemyśli się kolory, materiały i styl, nie będzie później problemu ze znalezieniem i dobraniem poszczególnych elementów. W przypadku ram jest to o tyle proste, że ich zakup nie musi być tak kosztowną inwestycją, jak kupno mebli czy sprzętu RTV.