Urządzając wnętrza staramy się aby wszystko prezentowało się estetycznie, oryginalnie i pomysłowo. Niektóre osoby samodzielnie aranżują swoje mieszkania, według upodobań, poszukują różnych, ciekawych rozwiązań. Kwestia oświetlenia jest bardzo istotna. Odpowiednio doświetlone wnętrze, pięknie się prezentuje, lubimy bowiem jasność i przestrzeń.

Jeśli nie mamy możliwości, by nasze pokoje były duże, okna nie wpuszczają zbyt dużo światła dziennego, to jedynym sposobem jest zamontowanie odpowiedniego oświetlenia. Bardzo popularne stają się moduły LED, które znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w mieszkalnych domach ale również w zakładach pracy, hotelach i sklepach. Moduł LED może przybierać różne ciekawe postacie, od prostych form, po bardziej skomplikowane i abstrakcyjne.

Bardzo ciekawie prezentują się listwy led, które znajdują szerokie zastosowanie przy dużych reklamach i sporych powierzchniach, ale również w nowoczesnych mieszkaniach. W niektórych jest możliwość zmiany koloru. Niektóre oświetlenia led przybierają postać tradycyjnych żarówek, które są jednak energooszczędne w porównaniu z tradycyjnymi. Nowoczesne oświetlenie led może inspirować i ożywić każde najbardziej nudne wnętrze. Znajdzie ono zastosowanie nie tylko do salonu, ale również do kuchni, łazienki, można ozdabiać sufit, jak i ściany.

Lampy te mogą występować w postaci żyrandolu- rzeźby świetlnej, która przybiera np. formę kuli. Niektóre firmy wykonują przeróżne lampy na podstawie indywidualnych zamówień, tak więc ogranicza nas tylko wyobraźnia.