Kto z nas nie lubi jeść? Może niektórzy, jednak każdy musi. Dla prawdziwych smakoszy liczy się dodatkowo dobra kuchnia, bez względu na cenę. Kraków ma wiele dobrych lokali specjalizujących się w różnych kuchniach i zaspakajających najróżniejsze gusta. Gdzie jednak ma się udać koneser kuchni włoskiej?
Nie trzeba szukać daleko. Restauracja DaPietro Kraków to adres doskonały. Mieszcząca się przy Rynku Głównym restauracja włoska z powodzeniem funkcjonuje tutaj od dwudziestu pięciu lat. Restauracja DaPietro to miejsce, które warto odwiedzić. Restauracja specjalizuje się w kuchni włoskiej. Do przygotowania dać używa się wyłącznie oryginalnych włoskich produktów. Kucharze korzystają również z oryginalnych włoskich przepisów. Dodaje to miejscu autentyczności.
Menu jest bardzo bogate i zmieniające się zależnie od sezonu. Mamy możliwość wyboru wśród bogatej listy przystawek. Bruschette z pomidorami i mozarellą lub ze szpinakiem i gorgonzolą, carpaccio z łososia czy deska włoskich serów to doskonały początek. DaPietro oferuje również, co najmniej kilka sałatek, będących daniem już samym w sobie.
Po przystawkach przychodzi czas na zupę. Zimą polecam Minestrone, zupę sycącą i smaczną, posiadających wiele wariantów.
Po zupie czas na makarony, bo cóż to za kuchnia włoska bez makaronu, albo risotta, których wybór również oszałamia. Oprócz tego bogata lista dań mięsnych, rybnych i z owoców morza. Na wielbicieli pizzy czek wybór kilkunastu rodzajów. Na koniec lody i desery. A do tego napoje zimne i ciepłe, alkoholowe i bezalkoholowe. Doskonałe kawy, rozgrzewające herbaty i bogata lista włoskich win.
W zimie w restauracji funkcjonuje ogródek zimowy, w którym miło jest posiedzieć. Ceny są dość wysokie, ale za jakość trzeba płacić. Jeżeli restauracja włoska w Krakowie, to tylko DaPietro, gwarancja jakości i doskonała obsługa.