Wystrój wnętrza mówi o jego posiadaczu bardzo dużo. Obrazy na ścianach świadczą o zainteresowaniu sztuką, a liczne książki na półkach informują, że osoba zamieszkująca ten dom jest molem książkowym. Bałagan i chaos dotyczą osób, które nie potrafią zająć się odpowiednio mieszkaniem, a porządek w pokoju świadczy o ułożonej i pragmatycznej osobowości. Każdy szczegół jest ważny.
Oprócz tego to, w jaki sposób urządzimy mieszkanie, jest także ważne dla nas samych – lepiej czujemy się w jasnych, oświetlonych pokojach. Kwestia oświetlenia jest niezwykle ważna gdyż niedobór światła sprawia, że czujemy się przygnębieni, a ciągle trwanie w ciemności może nawet powodować depresję.
Dlatego istotnym jest, aby zadbać o odpowiednie naświetlenie. Obecnie bardzo popularne jest oświetlenie led, które nie jest drażniące dla oczu i nie powodują ich  łzawienia. Nie w końcu nic gorszego niż wysuszone oczy – szczególnie jeśli używa się szkieł kontaktowych. Dużym udogodnieniem jest także panel led (https://led-labs.pl/panele-led), dzięki któremu montaż jest o wiele łatwiejszy. Taki panel może zainstalować nawet laik, który na co dzień nie ma do czynienia z tego typu pracami. Warto pamiętać także o zapalaniu światła. Oszczędzanie oszczędzaniem, ale zdrowie jest jednak najważniejsze. W szczególności w zimowe czy jesienne wieczory jest wskazane, by nie siedzieć w ciemności, gdyż niezbyt sprzyjająca pogoda dodatkowo psuje nastrój.
Optymalne oświetlenie led powinno dokładnie oświetlać cały pokój, tak aby nawet w jego rogu dało się czytać książkę.