Przyjście na świat nowego członka rodziny, to niezwykle piękny i wzruszający czas. Pojawienie się maluszka zmienia świat rodziców o 180 stopni, dlatego muszą się na ten nadchodzący czas przygotować odpowiednio dobrze.


Podstawą jest przygotowanie miejsca w sypialni rodziców lub osobnego pokoiku dla dziecka, gdzie znajdzie się miejsce na jego odpoczynek, kąpiel oraz miejsce do przebierania maluszka. Jeśli organizujemy pokoik dla dziecka, to pierwszą i podstawową sprawą jest wybór odpowiedniej kolorystyki. Zdania co do tego jaki kolor powinien się znaleźć na ścianach są podzielone. Według niektórych są to kolory jaskrawe, wyraziste, ponieważ stymulują mózg dziecka. Przeciwnicy tej teorii, twierdzą, że pokój dla dziecka powinien być w jasnej i przytulnej tonacji, gdzie zarówno mama jak i maluszek będą mogli się zrelaksować oraz odpocząć.

Kolejnym elementem pokoiku dziecka jest najważniejsze miejsce, czyli łóżeczko, gdzie maluszek, przynajmniej na początku, będzie spędzał najwięcej swojego czasu. Bardzo dobrym pomysłem jest zakupienie tak zwanego rożka. Jest to następca bardzo popularnych w latach dziewięćdziesiątych becików. Najmodniejszym modelem rożka jest aktualnie rożek minky. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest wykonany z bardzo przyjemnej tkaniny, której nazwa to właśnie minky. Producenci mają w swojej ofercie bardzo różnorodną kolorystykę, dlatego bez wątpienia każdy rodzic znajdzie dla swojej pociechy odpowiedni wzór. Rożek minky dla dziecka jest bardzo dobrym zakupem, ponieważ maluszek jest w nim otulony i czuje się bezpiecznie niczym w łonie matki.
Jeśli mamy już wybrane łóżeczko, kolejnym punktem jest miejsce do przewijania maluszka. Najlepiej sprawdzają się przewijaki, które można umieścić na łóżeczku, a potem schować.
Po urządzeniu pokoju jedyne co pozostaje, to oczekiwanie na dziecko.