Aranżacja wnętrza to niejednokrotnie wyzwanie dla wielu głów. Kiedy o tym pomyśleć, w głowie uaktywnia się prawdziwa burza mózgów! Bo przecież inaczej projektuje się wnętrze o dużej powierzchni niż niewielki, przytulny pokoik. Zupełnie inaczej należy spojrzeć na przyszłą przestrzeń starszej osoby, a zupełnie inaczej – na pokój dziecięcy czy apartament dla nowożeńców.

Jedno jest pewne – fajne, ciekawie urządzone wnętrze to nie tylko wstawione meble, szafy czy obrazy, to także stworzenie takiego klimatu, który będzie pasował wszystkim osobom, korzystającym z danego pomieszczenia.

Okazuje się, iż często każdy z domowników inaczej wyobraża sobie np. wspólny salon czy jadalnię. Projekt wnętrza powinien uwzględniać pomysły wszystkich zainteresowanych i połączyć te pomysły w jedną spójną, odpowiadającą każdemu całość. Wówczas jest duża szansa, iż mieszkańcy będą się w nim dobrze czuli, a przepływające przez pomieszczenie pozytywne fluidy pozwolą na przeżywanie wielu pozytywnych dni w harmonii i radości.

A co zrobić, jeśli każdy z uczestników owej burzy mózgów ma inny pomysł? Można skorzystać z propozycji doświadczonego projektanta (np. biura Orange Studio z Krakowa) i spróbować wlać do własnych pomysłów powiew nowych idei. Z pewnością aranżacja wnętrza to bardzo absorbujący i czasochłonny temat, w którym nie warto podejmować pochopnych decyzji. Trzeba się zastanowić nad tym, czy pomieszczenie ma być przestronne czy pojemne, jakie dobrać kolory.

Warto przemyśleć także kwestie finansowe całego przedsięwzięcia.