Kapele czy orkiestry na weselach grają od zawsze. W końcu nie da się bawić bez dobrej muzyki. Jednak coraz częściej wybieramy na ten wyjątkowy dzień dj’a. Jest on naprawdę dużą konkurencją w tej chwili dla działających od lat kapel. Co może nam dać dj na wesele i dlaczego tak skutecznie zdobywa coraz lepszą pozycję na rynku? Chociaż wcale nie jest zbyt wiele tańszy od tradycyjnej kapeli.

Z myślą o nowożeńcach doświadczeni didżeje oferują poza oczywiście dobrą muzyką i zabawą, także przygotowanie całej oprawy świetlnej i innych efektów, jak na przykład gęsty dym. Wybierając dee jay’a możemy również liczyć na bliską współpracę przy wyborze granej na naszym weselu muzyki.

Do stałego repertuaru, który powstał w oparciu o największą popularność wśród gości weselnych należą zarówno stare utwory, począwszy od lat 50-tych do muzyki współczesnej. Satysfakcja klientów po dobrej zabawie do rana jest dla wielu dj’ów najważniejsza i determinuje sukces zorganizowanej przez nich imprezy, dlatego też cały materiał muzyczny może zostać całkowicie zmodyfikowany zgodnie z potrzebą Państwa Młodych. Gwarancja perfekcyjnego nagłośnienia i nowoczesnych rozwiązań technicznych, które umożliwiają zapewnienie odpowiedniego nastroju, sprawia, że zwłaszcza dla młodszych osób dj na wesele jest lepszym wyborem od klasycznej kapeli.

Współpraca z dee jay’em wydaję się być zatem o wiele korzystniejsza od wynajęcia orkiestry. Jednym z plusów są oczywiście troszkę niższe koszty od tych , które bylibyśmy zobligowani ponieść w wypadku zatrudnienia orkiestry. Oprócz tego orkiestra nie zawsze gwarantuje profesjonalne wykonanie utworów, w przypadku didżeja jedynym problemem jest sprawa odpowiedniego nagłośnienia. Pracując z didżejem to głównie my decydujemy jakie utwory zostaną odtworzone. Orkiestra ma prawo odmówić wykonania utworów, których członkowie zespołu nie są w stanie odpowiednio przedstawić. Co więcej żaden didżej nie zmusi gości do przerwy w zabawie, ze względu na niezbędny odpoczynek , co jest niezmiennym problemem w przypadku orkiestry.