Każdy człowiek wraz z upływem życia uświadamia sobie, że jego czas jest ograniczony. I nie chodzi wyłącznie o najbardziej widoczny upływ czasu jakim jest codzienne mijanie godzin. Co prawda z dekady na dekadę wydłuża się wiek życia kobiet i mężczyzn, jednak któregoś dnia każdy z nas musi odejść.

Z tego powodu miejskie i wiejskie cmentarze są zapełnione. Niemal każdy zakład kamieniarski ma zajęte terminy na co najmniej kilka miesięcy w przód. Oczywiście najlepsze zakłady są najbardziej oblegane. Takie nagrobki Kraków są nie tylko ładne, ale również bardzo dobrze wykonane. Wiele osób decyduje się na tańszą wersję nagrobka wykonano ze sprowadzonego materiału z Chin. Oczywiście w porównaniu do rodzimych nagrobków są one nieco słabsze. Nagrobki Kraków zazwyczaj są wykonywane starannie i z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Najtańsze są jasne granity. Droższym rozwiązaniem jest sprowadzenie granitu z zagranicy o kolorze szarym, zielonym lub czerwonym.

Takie nagrobki również można spojrzeć na naszych rodzimych cmentarzach. Czerwony nagrobek wyróżnia się na tle innych w stonowanych barwach, więc warto zastanowić się nad inwestycją w tego typu materiał. Bardzo modne ostatnimi latami są nagrobki z czarnego granitu. Eleganckie, subtelne idealnie wpasowują się w zadbane cmentarne alejki. Ich dodatkową zaletą jest to, że z łatwością można na nich laserowo grawerować podobizny bliskich oraz datę ich odejścia. W ten sposób z bardzo wielu nagrobków zniknęły charakterystyczne zdjęcia zmarłych osób. Jak wiadomo polskie rodziny od pokoleń starają się upamiętniać swoich zmarłych krewnych przez umieszczanie ich wizerunków na nagrobkach lub grobowcach rodzinnych. Ostatnio coraz więcej osób rezygnuje z tego. Wiele rodzin decyduje się wyłącznie na umieszczanie niezbędnych informacji o zmarłym.