Tradycyjne firanki w połączeniu z zasłonami systematycznie tracą na popularności jako jedyne rozwiązanie stanowiące osłonę pomieszczenia przed słońcem. Nie chodzi tu tylko o to, że słabo zapobiegają wnikaniu promieni słonecznych do mieszkania. Coraz więcej osób stawia na nowoczesną aranżację okna, z którą dobrze komponują się modne plisy czy rolety rzymskie.

Niektórzy z kolei z jednej strony nie wyobrażają sobie okna bez firan czy zasłon, a z drugiej zaś marzą o tym, aby coś zmienić i wprowadzić powiew świeżości do pokoju. W takiej sytuacji warto poszukać kompromisu, co okazuje się dosyć łatwym zadaniem. Współcześnie producenci osłon okiennych oferują tak wiele rozwiązań, że każdy bez trudu znajdzie produkt odpowiadający jego oczekiwaniom. Mogą to być plisy czy rolety rzymskie, a także zasłony panelowe.

Dużym zainteresowaniem obok najpopularniejszych żaluzji i rolet cieszą się właśnie plisy – nowoczesne i stylowe osłony materiałowe. Swoich zwolenników mają zarówno te proste, jednokolorowe, jak i wzorzyste. Nie brakuje też osób decydujących się na montaż nowoczesnych rolet typu dzień-noc. Jednak osoby poszukujące kompromisu między zasłonami i firanami a roletami najczęściej wybierają wspomniane plisy materiałowe albo rolety rzymskie. Zwłaszcza te ostatnie prezentują się okazale i stanowią modną dekorację okna.

Plisy jak i rolety rzymskie można z łatwością dopasować do stylu, w jakim urządzono pomieszczenie. Producenci mają w swojej ofercie zarówno cienkie, jak i grube tkaniny oraz wiele kolorów do wyboru. Dzięki temu obie dekoracje okienne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Sprawdź plisy od Krakżal Kraków na: http://wolakrakzal.com.pl/produkty/plisy/