Wiadomym jest, że ludzie powinni się zdrowo odżywiać, jednak nie ma co popadać w tej kwestii w zdecydowaną przesadę. Wcale nie jest powiedziane, że od czasu do czasu nie możemy sobie pozwolić na jakąś odmianę i zjeść po prostu coś pysznego, mimo że danie to zalicza się raczej do tych mniej zdrowszych, przynajmniej teoretycznie.

W pierwszej kolejności chodzi tu o tak zwane dania fast food. Jeżeli ktoś nie przesadza z nimi, a je je powiedzmy raz na tydzień czy nawet jeszcze rzadziej, a do tego prowadzi regularną aktywność fizyczną, co też jest bardzo ważne, to przecież nic złego się nie stanie. Wszystko jest dla ludzi i takie dania też dla ludzi wymyślono, a zdecydowanie wśród nich przoduje na pewno popularny hamburger, czy mówiąc w skrócie – burger.

Burgery te można zjeść praktycznie wszędzie, bo punktów, które je oferują oczywiście nie brakuje. Nie jest jednak tajemnicą, że w jednych miejscach te dania są smaczniejsze, a w innych nieco mniej, co zależy od wielu czynników. Jeżeli chodzi o najlepsze burgery, które można zjeść w naszym kraju to bez wątpienia są to burgery w Krakowie. Jest to wszakże bardzo duże i gęsto zaludnione miasto, a do tego przybywa do niego codziennie bardzo dużo turystów, zarówno krajowych jak i zagranicznych, którzy chętnie zjedliby na mieście coś pysznego lecz prostego.

Coś, co jest sycące, ale nie kosztuje fortuny, na co nie trzeba długo czekać ani daleko tego szukać. Stąd też ogromna ilość budek z burgerami nie tylko w centrum miasta, ale i na jego obrzeżach.