Każdy z nas jest świadom tego jak ważne w dzisiejszym świecie jest władanie językiem angielskim. Jest to język, w którym porozumiemy się niemal na całym świecie, w związku z czym warto go znać. Niektórzy ze względu na wykonywaną przez siebie pracę, po prostu muszą komunikować się w języku angielskim, inni natomiast uczą się go dla siebie, a jeszcze inni po to, aby zmienić kraj zamieszkania. Powódki są różne, jednak to co najważniejsze, to nauka obcego języka od najmłodszych lat.

Angielski dla dzieci to często zajęcia pojawiające się już w przedszkolu. Choć niestety nie zawsze. Pewne jest zaś, że uczniowie zaczynający naukę, już w szkole podstawowej mają obowiązek uczenia się języka angielskiego, a w wielu szkołach obowiązkowe są już zajęcia z dwóch języków obcych.

Jednak szkoła, a angielski dla dzieci jako zajęcia dodatkowe w prywatnych placówka, to dwa różne światy. Z tego właśnie powodu spora część rodziców posyła swoje pociechy na dodatkowe lekcje języka obcego, jakim zdecydowanie najczęściej jest oczywiście angielski.

Zapisując swoje dzieci na dodatkowy angielski rodzice mają wybór. Mogą być to zajęcia indywidualne z lektorem lub zajęcia w szkołach językowych, gdzie nauczany jest zarówno angielski dla dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym jak i dla młodzieży, na różnych poziomach nauczania. W Krakowie na przykład rodzice mogą zdecydować się na zajęcia jak: angielski dla dzieci w CJ MOVA Kraków.

Ważnym jest, aby mieć kontakt z językiem angielskim na bieżąco i nie robić sobie dłuższych przerw, ponieważ tylko ciągła praktyka, pozwala na jego biegłe opanowanie. Niektórzy rodzice stawiają na wspomniane wcześniej centrum językowe w Krakowie, inni zdecydowanie preferują lekcje prywatne, gdzie przez cały czas uwaga jest skupiona tylko na ich dziecku, a poziom nauczania dostosowany do postępów, jakie robi w nauce.