Lekarze, pielęgniarki i inny personel medyczny, ze względu na charakter wykonywanej pracy powinien być wyposażony w odpowiednią odzież, dostosowaną do wymogów zawodu. Czym powinna się charakteryzować odzież lekarska, bluzy medyczne i fartuchy medyczne.
Wybierając odpowiednia odzież dla personelu medycznego musimy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Praca w szpitalu czy innych placówkach zdrowia wymaga zachowania wyjątkowej dbałości o higienę. Ważne jest więc odpowiednie dobranie materiałów, z których ta odzież ma być wykonana.
Fartuchy medyczne i bluzy medyczne, czyli szeroko rozumiana odzież lekarska musi być wykonana z materiałów najwyższej jakości i bardzo trwałych, na których wytrzymałości będą mogli polegać lekarze spędzający długie godziny na dyżurach.
Najlepszy materiał, z którego mogą być zrobione fartuchy medyczne i bluzy medyczne, jest naturalna bawełna, z małą domieszką poliestru lub elastanu. Taki skład powoduje, że odzież lekarska może być prana w wyższych temperaturach niż czysta bawełna, co ma niebagatelne znaczenie jeśli chodzi o zachowanie większej higieny i sterylności. Odzież lekarska, bluzy medyczne i fartuchy medyczne, uszyte z materiału o takim składzie są też bardziej odporne na utratę koloru podczas prania czy codziennego użytkowania, a kolor ubioru personelu medycznego, jest często odzwierciedleniem pełnionych funkcji w placówce medycznej.
Właściwie dobrana odzież lekarska, z mocnych materiałów obniży także koszty prowadzenia placówki zdrowia.

Reklama: sklep.medicstar.pl