Olej konopny, czyli inaczej olej CBD to od dawna znany ekologiczny i bardzo zdrowy olej, który jednak nie cieszy się dużą popularnością. Warto jednak to zmienić, bo jego właściwości są trudne do przecenienia.

Prawdopodobnie jest to najlepszy sposób na zapobieganie rakowi. Zakłóca powstawanie i rozmnażanie się komórek nowotworowych. Ale lista jego zalet jest znacznie dłuższa. Olej konopny, podobnie jak herbata konopna to także świetny sposób na wiele przewlekłych i trudnych chorób. Badania wykazały, że świetnie sprawdza się w zmniejszaniu objawów Alzheimera, pomaga na złagodzenie objawów astmy i cukrzycy, jest świetny w przypadku wielu rodzajów białaczki. Niedawno stwierdzono także, że jego działanie uspokaja i zmniejsza migrenę, działa także przeciwbólowo, więc może być stosowany w bólach kręgosłupa i przy stłuczeniach.

Olej jest dostępny w wielu różnych formach. Oczywiście można kupić go po prostu w formie płynnej, ale znacznie wygodniej przyjmuje się go w kapsułkach lub olejków eterycznych. Co więcej, ostatnio stwierdzono, że to świetny składnik kosmetyczny. Na rynku dostępne są szampony z jego dodatkiem, kremy, mleczka i wcierki do ciała i włosów. W takiej formie ujawnia się jego odżywcza moc. Kilka kropel oleju konopnego zastępuje nawet najdroższe kosmetyki.

To najlepszy sposób na naturalne leczenie i ekologiczne dbanie o siebie. Badania nad nim jeszcze trwają, może się jednak okazać, że olej konopny niedługo wyprze popularny ostatnio olej kokosowy, który zdominował rynek.