W trakcie życia człowieka niestety wiele razy dochodzi do przykrego zdarzenia, jakim jest śmierć bliskiej osoby. Kiedy jest to najbliższa rodzina np. dziecko, rodzice albo współmałżonek trzeba zorganizować godne pożegnanie.

W tych trudnych chwilach ciężko jest myśleć o ostatnim pożegnaniu, a co dopiero o samej organizacji. Równie przykrym faktem jest to, iż pogrzeb kosztuje bardzo dużo pieniędzy, które nie zawsze mamy odłożone. Jest to problem szczególnie wtedy kiedy śmierć przychodzi nagle i nie jesteśmy na nią w żaden sposób przygotowani. Koszt uroczystości sięga nawet 5000 zł. Oczywiście w zależności od tego jaki nagrobek i całą oprawę wybierzemy, ale wiadome jest, że każdy chce wyprawić jak najlepsze i najpiękniejsze pożegnanie.

W przypadku osób bezrobotnych, biednych, które nie miały ubezpieczenia można zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i otrzymać zasiłek pogrzebowy. Nie przekracza on jednak 3 000 zł a ostateczny koszt ustalany jest indywidualnie. Jest to szczególnie dobra opcja dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wyprawienie takiej uroczystości a jakoś zorganizować to muszą. Ośrodek pokrywa koszty przewozu zwłok, ubioru, zakupu trumny czy odprawienia nabożeństwa żałobnego, więc jest to bardzo duże ułatwienie. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na konta wykonawców, więc o to również nie trzeba się martwić. W tych trudnych chwilach warto zatroszczyć się także o najbliższych i spędzić te chwile w gronie rodzinnym a nie tylko jeżdżąc po wykonawcach w celu organizacji wszystkiego.

Zobacz też: Pogrzeb Kraków | Epitafium