Co ciekawe, aby pianino stało się instrumentem we współczesnej formie, musiało przejść długą drogę. Pierwszym instrumentem, którym je przypominał, był klawikord. Swój obecny kształt otrzymało dopiero w… XIX wieku. Pianino jest instrumentem niezwykłym, a lekcje gry na pianinie mogą być przyczyną ogromnego rozwoju i źródłem wielu korzyści.

Jakie to korzyści niesie ze sobą nauka gry na pianinie? Otóż osoba, która pobiera takie lekcje, ma szansę poznać zapis nutowy oraz nauczyć się wydobywać z tego instrumentu piękny dźwięk. Uczy się ponadto cierpliwości i systematyczności, stąd regularne lekcje gry na pianinie są bardzo dobrym wyborem dla dzieci.

Oczywiście, gra na pianinie nie jest rzeczą łatwą. Podobno jest to najbardziej skomplikowana czynność jaką wymyśliła ludzkość, jednak niezależnie od tego w jakim wieku zaczyna się grać, zawsze można dojść do takiego poziomu, aby grane utwory dawały radość i pomogły upiększyć egzystencję.

Nauka gry na pianinie – SmileFlow Kraków – pozwala ponadto zapoznać się z najwybitniejszą literaturą muzyczną, ponieważ bogactwo utworów napisanych na ten, czy pochodny instrument jest praktycznie nieskończone. Muzyka klasyczna jest tak różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie w niej to czego szuka w sztuce.

Dodatkowo, nauka gry jest szczególnie polecana najmłodszym, niezależnie od tego czy mają być później zawodowymi muzykami, czy też pracować w innym zawodzie. Gra na instrumencie pozwala w szczególny sposób przyspieszyć i wspomóc rozwój dziecka. Szkoły muzyczne przeżywają ostatnio swój renesans. Dużą popularnością pod tym względem cieszy się Kraków, jako miasto zawsze pełne kultury.