Obecnie mamy łatwy i wygodny dostęp do zdjęć satelitarnych, a ostatnią nowością jest dron, dzięki któremu możemy widzieć świat z góry. I trzeba przyznać, że popyt na filmowanie dronem rośnie z miesiąca na miesiąc. Można nim wlecieć w trudno dostępne miejsca, więc często właśnie po to jest wykorzystywany. Na przykład: aby sfilmować jezioro, szlak górski, centrum miasta czy jakiś stary, zrujnowany dom.

W nieodpowiednich rękach dron może być także niestety użyty do podglądania i naruszania prywatności innych ludzi. O takich sytuacjach było głośno w telewizji oraz na portalach w internecie. Oczywiście wszystko zależy od właściciela. Więc z pewnością dron jest czymś pozytywnym, a to tylko od użytkownika zależy, w jaki sposób go wykorzysta. Wszak to, że posiadamy w kuchni noże, nie czyni nas mordercami.

Dron sam w sobie jest fantastycznym narzędziem, którego możliwości są bardzo duże. Kraków jest na tyle ciekawym miastem pełnym atrakcji i pięknych miejsc, że filmowanie dronem robi się w nim modne i jest na nie dużo chętnych. To tutaj właśnie możemy znaleźć firmę Rent GrandFox, która ma w swojej ofercie filmowanie dronem – http://www.rentgrandfox.pl/dron/ – czy inaczej mówiąc wynajem drona z obsługą. Dzięki temu będziemy mogli utrwalić coś, w czym chcemy uczestniczyć, bo ktoś inny będzie zajmował się nagrywaniem filmu.

Z pewnością też film zrobiony przez profesjonalistę za pomocą drona będzie wyglądał rewelacyjnie. Nie będziemy musieli martwić się, że czegoś nie nagramy, bo żeby dobrze latać dronem trzeba poświecić trochę czasu na trening. Szczególnie początki są trudne, a dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że to drogi sprzęt i można go zniszczyć przez nieuwagę.