Każdy rodzic prędzej czy później staje przed ciężkim wyborem wysłania swojego dziecka do przedszkola lub żłobka. Choć to pierwsze jest często wyborem oczywistym i większość rodziców decyduje się na posłanie syna lub córki do przedszkola, tak żłobek jest instytucją, która nie zawsze spotyka się z przychylnością rodziców.

Przedszkole – miejsce, w którym nasze dzieci będą mogły nauczyć się podstaw języka polskiego, a czasem i prostej matematyki. Choć nie jest to miejsce, w którym góruje wiedza, przedszkole posiada jeden bardzo ważny aspekt, którego nie posiada, na przykład nauka w domu. Dzięki dużej ilości dzieci, nasza pociecha będzie musiała nauczyć się żyć w środowisku innym niż dom. Nauczyć się rozmawiać z rówieśnikami i radzić sobie w niekomfortowych sytuacjach. Stawiać pierwsze kroki do życia w społeczeństwie.

Przedszkole dla większości rodziców jest sprawą oczywistą. Sytuacja jest o wiele jaśniejsza, niż w przypadku żłobków. Na żłobek rodzice decydują się dość rzadko. Wynika to głównie z pewności rodziców, że dziecku – lepiej będzie w domu. Nie jest to złudne wrażenie. W tak młodym wieku, dzieci powinny być jak najdłużej przy rodzicach, a w szczególności przy matce. Często lepszym rozwiązaniem może być wynajęcie opiekunki, która przychodząc codziennie nie będzie dla dziecka obca.

Możliwości jest wiele. To do nas należy wybór, czy nasze dziecko powinno zostać wysłane do przedszkola lub żłobka. Warto jednak, zastanowić się nad jakością i bezpieczeństwem danej instytucji, tak aby nasze dziecko było w jak najlepszych rękach. Jednoczesne miejsce przedszkola i żłóbka dla dzieci jest Akademia-Muminków.