Dzisiaj właściwie żadna działalność nie ma szans bytu, jeśli nie będziemy mogli pozwolić sobie na zdobycie odpowiednich środków na reklamę. Jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na to, czy firma będzie mogła łatwo zdobywać nowych klientów oraz czy będzie możliwe konkurowanie z innymi ludźmi działającymi w podobnej branży. Jest wiele sposobów na prowadzenie skutecznych kampanii reklamowych oraz wiele taktyk jakie można zastosować.

REKLAMA: polecamy nowość: Krówki reklamowe! Pyszne i ciągnące cukierki krówki, które możesz rozdać swoim klientom by nie zapomnieli o Tobie.

Ale niezależnie od obranego kierunku najważniejsze będzie to, by jak najszybciej dotrzeć do największej liczby odbiorców, a to zapewnić możemy sobie jedynie poprzez zapewnienie swojej reklamie widoczności. W takim celu doskonale sprawdzi się wielki format, czyli wydruk na ogromnej powierzchni, która będzie dobrze widoczna oraz z łatwością przekaże wszelkie niezbędne informacje. Takie reklamy mogą być umieszczane w wielu miejscach, ale zdecydowanie najskuteczniej swoją rolę spełniają jeśli umieszczone są w takich miejscach jak pobocza ruchliwych ulic, a także wielkie ściany budynków. Oczywiście takie reklamy są stosunkowo kosztowne, ale ich docieralność do potencjalnego klienta jest po prostu niesamowita. Banery takiej wielkości wymagają użycia specjalnych technik wykonania oraz pracy wielu ludzi, by osiągnąć pożądane efekty. Oczywiście konieczne jest zastosowanie ogromnych maszyn drukarskich, które będą w stanie pomieścić wielkie płachty materiału. Bardzo często jednak konieczne jest łączenie wydruków w całość z mniejszych fragmentów, ponieważ maszyny do druku wielkoformatowego mają oczywiście ograniczoną szerokość wydruku. Dlatego też wydruki wielkoformatowe powstają  w wielu etapach, na które składa się praca grafików, projektantów, drukarzy oraz pracowników zajmujących się montowaniem takich reklam w miejscach przeznaczenia.