Obecne techniki budowlane dają duże pole do popisu ekipom budowlanym. Przez wiele lat stosowano głównie tynki wapienne, dopiero później wapno zaczęto mieszać z cementem. Dawało to większą odporność na uszkodzenie. Obecnie tynki cementowo-wapienne są powszechnie stosowane. Dzięki zawartości cementu szybko wiążą, co skraca czas potrzebny na otynkowanie wnętrza. Zalecane są nie tylko do pomieszczeń, gdzie narażone są na uszkodzenia, ale także do pomieszczeń, gdzie okresowo może wystąpić zawilgocenie, jak łazienki, piwnice czy garaże.
Do pomieszczeń bardziej suchych stosuje się z kolei najczęściej tynki gipsowe. Są stosowane głównie do remontów. Gips jest najszybciej wiążącym materiałem spośród spoiw, co skutkuje najkrótszym czasem schnięcia i skraca ogólny czas potrzebny na wykończenie.

tynki cementowo wapienne
Aby maksymalnie skrócić czas potrzebny na wykończenie ścian stosuje się tynki maszynowe. Kładzenie wykonuje się z użyciem agregatu, który miesza suchy tynk z wodą. Zastosowanie tej metody zapewni najlepszy efekt, pod warunkiem, że wykona je profesjonalna firma.
Obecnie tynki kupuje się gotowe w sklepach i marketach budowlanych. Mieszanki dostępne są w opakowaniach różnej wielkości, dzięki czemu można dokładnie obliczyć potrzebną ilość. Wiele sklepów oferuje klientom możliwość zwrotu niewykorzystanych opakowań, pod warunkiem, że nie są otwarte.
Aby dobrać odpowiednie tynki do własnych pomieszczeń, warto wcześniej zapoznać się z fachowymi poradami w internecie lub skonsultować to z potencjalnym wykonawcą.

Zajrzyj tutaj: http://www.inside-system.pl/Oferta/tynki