Wiele osób wychodzi z założenia, że jakiekolwiek uszkodzenia powłok lakierniczych na samochodzie wymagają interwencji profesjonalnego lakiernika. Jeżeli mówimy o samochodach nowych i drogich, to rzeczywiście najlepsze efekty uzyskamy, korzystając z usług profesjonalisty. W przypadku znacznie tańszych pojazdów, których wartość nie przekracza kilku tysięcy złotych, profesjonalne lakierowanie może nie mieć żadnego uzasadnienia ekonomicznego!

Samodzielnie i szybko!

Farba samochodowa w sprayu daje nam możliwość wygodnego i szybkiego naprawienia powłok lakierniczych. Co istotne, dzisiaj przez Internet możemy kupić farby w sprayu o barwie idealnie zgodnej z naszym lakierem na samochodzie. Poprawnie przeprowadzona naprawa tego typu nie powinna w żaden sposób ustępować efektowi pracy profesjonalnego lakiernika!

Obecnie lakiery samochodowe dostępne są w wielu sklepach internetowych online – możemy kupić zarówno gotowe lakiery (np. firmy Motip), dobierając je po kodzie naszego lakieru (do znalezienia między innymi na tabliczce znamionowej samochodu), jak i zlecić wykonanie lakieru na podstawie pobranej próbki – najczęściej specjalnym analizatorem barwy sprawdza się ją na klapce wlewu paliwa.

Samodzielnie lakierując samochód warto mieć na uwadze to, że po latach eksploatacji i narażania lakieru na styczność z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, faktyczna barwa lakieru może odbiegać od tej, która określona jest na tabliczce znamionowej – lakier po prostu płowieje!