System Litebox to aluminiowy system szalunków służących do zabezpieczania wykopów do głębokości 6 metrów, idealnie sprawdzający się w warunkach miejskich i nie tylko. Zbudowany z paneli aluminiowych, łączników paneli i rozpór wykopowych. Lekki oraz łatwy w obsłudze przez dwie osoby pozwala na łatwe oraz bezpieczne budownictwo głębinowe.

Swoje zastosowanie ma podczas kładzenia rur wodociągowych oraz gazowych, różnego rodzaju kabli oraz przeprowadzania prac kontrolnych na głębokościach. System szalunków stosowany zgodnie z instrukcją oraz przepisami może służyć nam bezawaryjnie przez wiele lat gwarantując bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania.

System ten dzieli się na cztery typy w zależności od zastosowania, tak aby spełnić wymagania wykonywanych robót:
*system krawędziowy- to najczęściej stosowany system Litebox polegający na częściowym zabezpieczeniu wykopu. Swoje zastosowanie ma na stabilnych gruntach i na głębokościach do 1,75 metra. Masa systemu krawędziowego nie jest większa niż 130 kilogramów.
*system liniowy- to połączone ze sobą dzięki aluminiowym łącznikom pojedyncze panele aluminiowe, które tworzą duży moduł szalunku. Pozwala na prowadzenie wykopów na głębokości 6 metrów oraz szerokości do 2,26 metra.
*system punktowy- dzięki możliwości łączenia paneli aluminiowych mamy możliwość zabezpieczenia wykopów punktowych o różnych wymiarach. Pozwala on na prace o głębokości 6 metrów.
*aluminiowe komory dylowe inaczej segmentowe- stosowane przy przeszkodach w wykopach na głębokości 3 metrów. Sprawdza się w sypkich oraz nie stabilnych gruntach.
*domknięcie czołowe- dostosowane do potrzebnej szerokości wykopu nie przekraczającej 2,49 metra. W jego skład wchodzą:moduł narożny i frontowy, wieszak oraz wspornik dystansowy. Umożliwia prowadzenie wykopu w najbardziej strategicznym miejscu.