W budownictwie tempo rozwoju, i ilość budowanych nieruchomości jest imponująca. W propozycjach wyboru materiałów i projektów jest w czym wybierać. Producenci oferują kupującym mnóstwo różnych rozwiązań i patentów. Ważne są materiały z jakich powstaje budynek, cement,  materiał do budowy, do izolacji, materiał na pokrycie dachowe i w końcu, tynki cementowo-wapienne.

Jest to tradycyjne tynkowanie, mogą być one wykonaniem ostatecznym, lub mogą być dopiero podkładem pod inne zaprawy tynkarskie. Skład tego rodzaju tynku to wapno, woda, piasek, cement. Potrzeba idealnie dobrać składniki czyli proporcje,  tak aby powstał dobrze rozrobiony tynk. Taki tynk fantastycznie utrzymuje ciepło w domu co jest ważną i zasadniczą sprawą w domu. Aby mieć pewność że produkty są dobrze wyporcjowane, można już kupić taki tynk rozrobiony, gotowy od razu do użytku, dodajemy do gotowego tynku tylko wodę i można już go nanosić na sufity i ściany.

Można to zrobić ręcznie lub maszynowo, dzisiaj już często maszynowo, jest równomiernie i szybciej. Jest to ulepszona wersja starego sposobu nakładania takiego tynku, tynki cementowo- wapienne nadal cieszą się dużą popularnością wśród innych zapraw budowlanych. Zaletą tego produktu jest gwarantowana trwałość od 80 do 100 lat, jest odporny na korozję, i znakomicie przepuszcza powietrze. Być może wymagają ogromu pracy w wykonaniu, ale są nadal polecane przez fachowców i specjalistów. Warto jest przemyśleć tą kwestię, czasami warto wykonać pracę nieco dłużej, ale mieć pewność że materiał ten wytrwa na długie lata. Trzeba wziąć pod uwagę fakt że od kilkudziesięciu lat materiał ten nie zawodzi, że budowlańcy nadal bardzo często sięgają po tynki cementowo-wapienne, i w swoich zaletach nie zawodzą.

Zobacz też: tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System