Nowoczesna stomatologia coraz częściej jako metodę radzenia sobie z problemem ubytków w uzębieniu wybierają implanty zębowe. Implanty są przede wszystkim bardzo trwałe i niezawodne. Już od kilkudziesięciu lat do dziąsła wkręca się śrubę, która pełni funkcję korzenia wyrwanego zęba. Korony przymocowane są do takiej śruby trwale, ich kształt czy barwę stomatolog może dowolnie dopasować do pozostałych w jamie ustnej zębów.

Implanty zębowe nie wymagają również szlifowania zdrowych zębów, co jest charakterystyczne dla protez. Materiał, z którego są wykonane nie powoduje reakcji alergicznych i jest bardzo trwały. Ubytki, które zostały wypełnione przy pomocy implantów nie powodują zaniku dziąseł. Gojenie się jest także dużo szybsze i mniej bolesne. Więcej informacji o leczeniu implantologicznym znajdziesz na www.impla.com.pl/implanty/.

Największą wadą implantów zębowych jest jednak ich stosunkowo wysoka cena. Dodatkowo zabieg ich wszczepienia grozi wystąpieniem zapalenia, co może skutkować nawet ich utratą. Chociaż w przypadku wystąpienia takiej sytuacji drugi implant wszczepiany jest zazwyczaj bezpłatnie. Implanty prezentują się bardzo efektownie, ale te wykonane z tytanu mogą powodować zszarzenie dziąsła. Wynika to z faktu, że materiał ten nie przewodzi światła jak korzeń zębowy, więc prześwituje przez dziąsło.

Dla wielu osób dużą wadą jest też czas, jaki musi upłynąć pomiędzy wszczepieniem implantów, a zamocowaniem koron. Jest to bowiem nawet kilka miesięcy. Metoda ta nie jest także wskazana dla każdego pacjenta – istnieje bowiem wiele przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu.