Coraz większą uwagę projektując własny dom poświęcamy nawierzchni, która ma go otaczać. Tylko od naszej wyobraźni zależy czy będzie ona naturalnym, nierzucającym się w oczy elementem, czy jednak doda całemu terenowi dodatkowy, niepowtarzalny charakter. Czy tak się stanie, w głównej mierze zależy na jaki materiał się zdecydujemy. To od niego zależy kolor nawierzchni czy też jej wzór.

Najpopularniejszym materiałem, który będziemy mogli wykorzystać do tego jest kostka brukowa Kraków MK Bruk. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, a jednym z nich jest to, że dzięki swoim uniwersalnym właściwościom może być dostosowana do indywidualnych wymagań klienta. Dodatkowo materiał ten charakteryzuje się tym, że nawet po sporych opadach deszczu nie utrzymuje się na nim woda. Jest to spowodowane poprzez występowanie wolnej przestrzeni między poszczególnymi elementami, które umożliwiają odprowadzanie wody. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest jego łatwe czyszczenie. Wystarczy niewielka ilość wody, aby zmyć zabrudzenia.

Pamiętajmy jednak, że przed położeniem kostki brukowej należy odpowiednio przygotować podłoże. Najważniejszą kwestią jest to aby było ono równe. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że w trudnych warunkach atmosferycznych jak np. mróz, nie zostanie ona uszkodzona i pomimo upływu czasu nadal będzie dobrze wyglądać. Aby skutecznie wyrównać podłoże należy użyć materiałów, które nam w tym pomogą. Jednym z nich jest piasek. Dodatkowo przy kładzeniu kostki pomocne mogą nam okazać się różnego rodzaju narzędzia jak np. łopaty czy młotki.