Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach ilość zachorowań na przypadłości bądź zaburzenia psychiczne jest znacznie większa niż miało to miejsce jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu.

Poważnym zmianom uległ bowiem prowadzony przez nas tryb życia. Przestaliśmy się skupiać na swojej rodzinie, pasjach, odpoczynku czy zdrowiu, bo najważniejsze stały się dla nas pieniądze oraz kariera. To przez to później jedynie terapia Płock jest nam w stanie pomóc. Jeżeli mamy zamiar nigdy z niej nie korzystać, musimy już teraz zadbać o swoje zdrowie psychiczne, zwłaszcza jeśli dostrzegliśmy, iż ostatnio nie czujemy się zbyt dobrze.

Przede wszystkim – pozwólmy sobie na odpoczynek. Nie jesteśmy maszynami i nie potrafimy działać na najwyższych obrotach przed siedem dni w tygodniu i to dwadzieścia cztery godziny na dobę. Po ośmiu czy dziesięciu godzinach pracy należy nam się przynajmniej chwila odpoczynku, podczas której bylibyśmy w stanie złapać oddech i się rozluźnić. Nigdy nie zajmujmy się od razu obowiązkami domowymi. One nie uciekną, a jeśli powrócimy do nich po godzinnym odpoczynku, poradzimy sobie z nimi znacznie szybciej i lepiej. Dajmy też sobie pomóc. Jeżeli kolega z pracy chce wziąć od nas dodatkowe zlecenie, bo widzi, że jesteśmy zajęci, pozwólmy mu na to i nie unośmy się dumą. Zachęcajmy swoje dzieci i partnerów do wspólnego zajmowania się domem – jednego dnia my ugotujmy obiad, a następnego pozwólmy na to swojemu mężowi czy córce. Starajmy się też nie pracować podczas weekendów. W ciągu całego tygodnia mamy tylko dwa całe wolne dni do dyspozycji i powinniśmy je przeznaczać wyłącznie na przyjemne czynności – wycieczki rowerowe, spacery czy nawet błogie lenistwo przed telewizorem.

Terapia Płock stała się niestety taką usługą, bez której wiele osób nie potrafi zająć się właściwie swoim życiem. Musimy o nie zawczasu zadbać, jeżeli nie chcemy doczekać się poważniejszych problemów psychicznych. Dbajmy o siebie i pozwalajmy sobie na regularny wypoczynek. To on jest czymś najlepszym dla naszej psychiki.