Wiele zapomnianych roślin, a zwłaszcza ich właściwości, wraca obecnie do łask. Tak dzieje się m.in. z konopiami leczniczymi, które, choć budzą kontrowersje, są niezwykle pomocne w walce z różnymi chorobami.

Popularny i coraz chętniej kupowany jest olej CBD. To organiczny, zdrowy olej pozyskiwany z nasion konopi, który zawiera m.in. bogate nienasycone kwasy tłuszczowe oraz kannabidiol. Dozując po kilka kropli dziennie skutecznie pomoże zwalczać różne zapalenia, stres, bezsenność, stres, w dolegliwościach związanych z jaskrą, cukrzycą, osteoporozą, a nawet padaczką czy miażdżycą. Dzięki jego właściwościom działa przeciwzapalnie, przeciwskurczowo, łagodzi ból różnego pochodzenia, działa antybakteryjnie oraz zapobiega różnym drgawkom. Warto go stosować i dzięki niemu poczuć się lepiej, niezależnie od choroby.

Olej konopny nie od dziś używany jest jako pomoc w leczeniu nowotworów, choć oczywiście nie tylko. Z pewnością zmniejsza on ból spowodowany rakiem, a także wcześniejszą chemioterapią. Skutecznie poprawia samopoczucie oraz pozwala się zrelaksować, a także przywraca wielu chorym apetyt. Z pewnością jego zażywanie pomoże organizmowi podnieść poziom odporności oraz pomoże w regeneracji komórek, które są zniszczone przez tradycyjne metody leczenia. Oczywiście jego użycie albo zaprzestanie korzystania z leczenia farmakologicznego należy skonsultować wcześniej z naszym lekarzem, a także najlepiej i ze specjalistą, który działa w tym obszarze i doradzi nam odpowiedni wybór leczenia.